Англия и Бразилия предложиха много интересен и динамичен двубой на "Уембли", който бе спечелен от 5-кратните световни шампиони с 1:0.

Очакванията към звездната контрола бяха огромни, въпреки че и в двата тима липсваха ключови фигури като Хари Кейн и Каземиро.

Дори и без тях обаче темпото на игра бе убийствено, като пропуски се редуваха и пред двете врати.

И въпреки че на терена бяха големите звезди на Реал Мадрис Винисиус и Джуд Белингам, в герой се превърна друг играч на испанския гранд - Ендрик.

Getty Images

17-годишният младок, който от лятото ще се присъедини към Кралския клуб, се появи като резерва за Бразилия 15 минути преди края, но това време му бе достатъчно, за да забие победния гол.

Винисиус бе изведен отлично зад защитата на Англия и стреля към вратата, топката се отби във вратаря Джордан Пикфорд и отскочи към Ендрик, който не сбърка на празна врата.

Така той стана най-младият футболист, който е вкарвал гол в официален мач на "Уембли". При това - в едва третия си мач с националния отбор.

Двубоят бе дебютен за новия треньор на Бразилия Доривал Жуниор, който определено може да е доволен от показаното от тима му и престижната победа в Лондон, макар и в приятелски мач.

Лошата новина за Англия пък е контузията на капитана Кайл Уокър. Той напусна принудително терена в средата на първата част и не е ясно доколко сериозна е травмата му.