Един 19-годишен диамант на френския футбол прати у дома Аржентина с невероятна игра в първия осминафинал на Световното първенство.

Килиан Мбапе вкара два гола, бе съборен за дузпа и побърка защитата на южноамериканците, а Франция спечели с 4:3 мач, който ще бъде помнен дълго.

В този двубой имаше всичко - изключителни голове, пълни обрати, здрави единоборства и емоции. Голям мач!

ВИЖТЕ ГАЛЕРИЯТА С НАЙ-ДОБРИТЕ СНИМКИ ОТ ГОЛЕМИЯ МАЧ - ТУК.

Мбапе изгря ярко за големия футбол на най-високата възможна сцена, след като вече направи два много силни сезона с "Монако" и ПСЖ, където ще премине след Мондиала за 180 милиона евро. След видяното днес - струват си!

Снимки: Getty Images/Guliver Photos

Още в 9-ата минута нарушение срещу 19-годишния нападател доведе до опасен пряк свободен удари Антоан Гризман уцели греда. Две минути по-късно Мбапе се измъкна и бе съборен от Маркос Рохо - дузпа. Гризман откри - 1:0.

Аржентина по традиция на това първенство изглеждаше като хаотичен отбор, който чака чудо от гениалните крака на Лео Меси.

Вместо това гениалните отигравания идваха от едно момче, което изглежда бъдещето на европейския футбол.

Анхел ди Мария изравни с ураганен удар от 30 метра в 41-вата минута и двубоят изведнъж стана напълно непредвидим. Психологическото предимство отиде в отбора на Сампаоли, подкрепян от море аржентинци на трибуните на стадиона в Казан.

Стартът на второто полувреме взриви тази луда армия, като Меси стреля, топката бе отклонена от Габриел Меркадо - 2:1.

Снимки: Getty Images

И докато еуфорията и шумът владееха ситуацията, Франция се вдигна за следващия обрат в този страхотен мач. Десният бранител Бенжамен Павар вкара удивителен гол, подобен на този на испанеца Начо по-рано в турнира срещу Португалия (явно десните бранители вече не са това, което бяха).

Само за шест минути - от 58-а до 64-а, Мбапе взе нещата в своите ръце и сръчни, неуловимо бързи крака. Първо стреля с левия крак по диагонала и аржентинският вратар Франко Армани допусна грешка и топката под ръцете си - 3:2.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

После контраатака по учебник завърши с пас на Оливие Жиру, а тийнейджърът завърши с удар по диагонала, достоен за някой опитен ветеран.

В добавеното време Серхио Агуеро - за когото така и никога няма да разберем защо е резерва в този неособено адекватен аржентински отбор - намали след асистенция на Меси. Късно.

Франция, фаворизирана преди мача, а и преди турнира, отива на четвъртфинал, където я чака Португалия или Уругвай - ще разберем довечера.

Меси остава без световната купа, а вероятно няма да има още един шанс.

За първенството в Катар Лео ще е на 35 години...