Арда и Крумовград завършиха 1:1 в Кърджали, а с това пропуснаха шанс да влязат в топ 6 на efbet лига.

И двата отбора имаха тази възможност - те влязоха в сблъсъка с равен актив от 35 точки, а излизат след ремито с по 36. Една повече има шестият ЦСКА 1948, който щеше да бъде изпреварен от победителя в Кърджали. Но такъв нямаше.

Освен това тимът, който домакинства в Бистрица, е с два мача по-малко от конкурентите. При 4 оставащи двубоя за Арда и Крумовград, които може да съжаляват за изпуснатите точки днес.

Домакините поведоха с гол на дебютиращия нападател Чинонзо Офор от Нигерия в 5-ата минута, но в 29-ата Вячеслав Велиев изравни за гостите.

Арда пак се зарадва в края на полувремето, когато Иван Коконов вкара, но бе отсъдена засада.

Втората част предложи положения и за двата тима, но гол не падна.

Така дойде и ремито, което не устройва никого от съперниците днес.

Арда продължава да няма победа у дома през пролетта вече в три двубоя. А Крумовград е непобеден от ноември в първенството, като през пролетта е с две победи и три равенства.

Програмата на новака изглежда далеч по-благоприятна до края на редовния сезон - срещи с Хебър, Ботев (Вр), Етър и Славия. Съставът от Кърджали ще срещне Етър, Славия, Лудогорец и ЦСКА, което на теория е по-труден път към шестицата.