Аржентина потегли към Мондиала в Катар с една последна домакинска победа в квалификациите, за да зарадва лудата и шумна тълпа на "Бомбонера" в Буенос Айрес. Стадионът на Бока се превърна в кошер, за да покаже народната любов към отбора, който спечели Копа Америка миналото лято, а сега мина през световните квалификации без загуба (11 победи и 6 равенство) и си бе осигурил класиране преди месеци.

Тимът на Лионел Скалони обаче не показа милост - 3:0 над Венецуела, а публиката на "Бомбонера" създаде атмосфера като за финал. От загрявката до последния сигнал името на Лео Меси се пееше, след като часове преди мача асът призна, че вероятно първенството в Катар ще е краят на неговата кариера с националния екип. Публиката буквално молеше Лео да остане през всички 90 минути, а той показа най-доброто от себе си - въпреки че това не се случва често през този сезон в клубния му тим ПСЖ.

Меси игра с настроение, а Аржентина се отпусна и направи ярки неща за публиката. Първи вкара Нико Гонсалес, изведен отлично от Родриго де Паул. В последните 11 минути двамата най-силни на терена се разписаха, за да оформят крайния резултат.

Първо Анхел ди Мария изригна в типичен стил, копна топката над вратаря и отбеляза красиво. А в 82-рата минута Меси подхвърли небрежно вдясно към Ди Мария, потърси позиция зад защитата, получи елегантен пас от номер 11 и търкулна топката в мрежата - класически гол!

Стадионът щеше да се срути, няма по-подходящо "изпращане" на тима в официален мач към Мондиала, където надеждите са, че съставът на Скалони ще грабне титлата. Аржентина я чака от 1986-а, а сега отборът е в най-доброто си състояние от поне десетилетие. Серията без загуба е вече от 30 мача, бе спечелен трофея на Копа Америка... Очертава се през ноември и декември в Катар Лео и компания да са сред основните фаворити.

Остава им още един мач от квалификациите - срещу Еквадор като гост на 30 март. На 1 юни Аржентина излиза на "Уембли" във Финалисимо - новосъздадения мач-финал между шампионите на Южна Америка и Европа, където съперник ще е Италия.