Барселона загуби гостуването си на Леванте с 1:2 в турнира за Купата на краля и има реална опасност да отпадне от турнира при провал на реванша на "Камп ноу".

Каталунците започнаха много слабо мача и допуснаха два бързи гола, като след това можеше да инкасират още попадения, но пропуски на домакините оставиха реванша отворен.

Ернесто Валверде заложи на някои играчи, които по-рядко получават шанс в първенството - Малкълм и младият Карлес Аленя в атака. В защита четворката бе още по-експериментална - Джейсън Мурило, Нелсон Семедо, Чуми Брандарис и Хуан Миранда.

Неопитността в редиците на гостите се прояви още в четвъртата минута. След центриране от фаул на Рубен Рочина топката стигна до Ерик Кабако, който отклони с глава за 1:0.

В 12-та минута Яспер Силесен трябваше да прави важно спасяване от непосредствена близост, но шест минути по-късно резултатът стана логично 2:0.

От много трудна ситуация между двама защитници Борха Мароял отправи прецизен удар по земя, който влезе точно до гредата. Барса беше в шок.

В 21-та минута Малкълм излезе сам срещу вратаря, но пропусна, за да покаже защо е резерва във важните мачове. До края на полувремето Барселона натисна, но не съумя да стигне до хубав завършващ удар.

В 64-та минута Леванте по чудо не направи 3:0. Майорал се оказа на перфектна позиция, но Силесен излезе придвидливо и спаси почти сигурен гол.

В последните 15 минути всичко интересно се случваше пред вратата на Леванте. Шест минути преди края на редовното време Барса получи дузпа след нарушение на Коке събори резервата Денис Суарес. Филипе Коутиньо се нае с изпълнението и донесе по-приемлива загуба за шампионите.

Реваншът е точно след седмица, а крайният победител ще се изправи срещу един измежду Бетис и Реал (Сосиедад).