Испанският гранд Барселона се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Краля.

Отборът на Шави не допусна сензация и победи с 3:1 при гостуването си на третодивизионния Унионистас де Саламанка.

Домакините изненадващо достигнаха до тази фаза на турнира след победи над втородивзионния Спортинг Хихон и елитния Виляреал, но тяхната приказка приключи срещу каталунците.

И това, макар че мачът за тях тази вечер започна по великолепен начин.

Те поведоха в резултата в 31-ата минута с попадение на Алваро Гомес. За тяхно съжаление обаче малко не им достигна да се оттеглят на почивка с аванс, тъй като изпуснаха Феран Торес при един извеждащ пас и националът вкара сам срещу вратаря.

През втората част Барса се нуждаеше от 25 минути, за да поведе в резултата. Случи се в 69-ата, когато защитникът Жул Кунде отбеляза с много силен шут от далечна дистанция, попаднал в ъгъла.

Неговият колега Алехандро Балде също се отчете с красиво попадение в 73-ата минута. Балде направи индивидуален пробив между защитници и изстреля топката силно в напречната греда преди тя да влети в мрежата за крайното 3:1.

За четвъртфиналите в турнира в предишните дни се класираха още Жирона, Реал Сосиедад, Селта, Майорка, Атлетик Билбао и Севиля.