Лидерът в класирането Байерн Мюнхен навакса гол пасив и обърна Майнц за успех с 2:1 у дома в 15-ия кръг на Бундеслигата. Успехът е още по-ценен за баварците и заради равенството 1:1 на преследвача Борусия Дортмунд срещу Бохум, което увеличи разликата на върха на 6 точки.

Майнц изненадващо поведе с гол на Карим Онисиво преди почивката, но по-класният отбор на Байерн обърна развоя в своя полза с попадения на Кингсли Коман и Джамал Мусиала през втората част.

Така Байерн си гарантира първото място на полусезона и е в отлична позиция за атака на 10-а поредна титла в Германия.

Бохум препъна Дортмунд и измъкна точка от двубоя между двата отбора - 1:1.

Себастиан Полтер изведе Бохум от дузпа, а пет минути преди края Юлиан Бранд изравни за Дортмунд.

РБ Лайпциг се изкачи на седмо място след домакинска победа с 4:1 над Борусия Мьонхенгладбах в дебюта на новия треньор на тима Доменико Тедеско.

Тедеско наследи начело на Лайпциг уволнения през седмицата Джеси Марш и веднага даде импулс в редиците на тима.

Хофенхайм записа четвърта поредна победа в шампионата след успех с 2:1 като гост на Фрайбург. С победата Хофе измести днешния си съперник от четвъртото място в таблицата.