Байерн е на четвъртфинал в Шампионската лига след 2:0 у дома в реванша над ПСЖ, като общият резултат от срещата е 3:0.

Баварците пратиха зад борда милиардната селекция на парижани, водена от Лионел Меси и Килиан Мбапе, като отново са кошмар за този тим.

През 2020-а ПСЖ бе на крачка от трофея, но на финала го победи точно "червената" машина от Мюнхен.

Реваншът не започна идеално за баварците, които в първото полувреме имаха много трудни моменти и играеха предимно с цел да спират Меси и Мбапе.

В 25-ата минута Лео изпусна добра ситуация, а в 38-ата груба грешка на вратаря на домакините Ян Зомер отвори златен шанс.

Витиня, португалският халф на гостите, трябваше да вкара в празната врата от десетина метра, но би слабо и това позволи на притичалия Матайс де Лихт да изчисти.

Снимка: AP/БТА

И така преднината на Байерн бе съхранена на почивката, въпреки че германският колос не създаде нищо опасно до нея.

След това обаче Байерн напълно доминираше, вкара два гола чрез Ерик Максим Чупо Мотинг и Серж Гнабри, изпусна още няколко отлични положения, а две попадения на домакините бяха отменени заради засади.

Вторият решаващ момент, освен изчистването на Де Лихт, бе в 61-вата минута.

Опитният Марко Верати необяснимо се забави с топката в краката на границата на собственото си наказателното поле и мощната преса на Байерн го затвори, отне топката, а за Чупо Мотинг остана да я вкара от чиста позиция.

ПСЖ тръгна в атака, но вече трудно стигаше до опасности, а Меси бе приклещен от Леон Горецка и Джошуа Кимих в средата на терена и почти не получаваше топката.

Двете ситуации, в които можеше да има надежди за обрат на гостите дойдоха от Серхио Рамос, който стреля отлично с глава - първо Зомер спаси с една ръка, а после топката мина край гредата.

В 89-ата минута Гнабри сложи точка на спора след поредната скоростна контраатака. И Байерн продължава съвсем заслужено с оглед особено на второто полувреме, а и на превъзходството в първия мач, което имаха играчите от Мюнхен.

Баварците са 8 от 8 победи в турнира през сезона - шест в групата и две в двата първи мача от елиминациите срещу парижани.