Седемкратният първенец на Европа Милан е четвъртфиналист в Шампионската лига след 11-годишна пауза.

Грандът от Милано удържа 0:0 в Лондон при гостуването на Тотнъм в реванша от осминафиналите и така победата с 1:0 в първия мач у дома се оказа "златна".

В мач, който като цяло не предложи кой знае какви емоции пред двете врати, отборите оставиха драмата за последните секунди.

В добавеното време след 90-ата минута Хари Кейн с глава стреля и стадионът вече бе готов да празнува, но невероятно спасяване направи Майк Манян, вратарят на Милан.

В ответната атака Дивок Ориги стреля в гредата, като така не успя да реши всичко и останаха секунди на надежда за Тотнъм.

Но домакините не направиха достатъчно в реванша, въпреки че изоставаха само с един гол, а бяха подкрепяни от своята публика. В дъждовната вечер в Лондон гостите от Милан показаха рутина, спокойствие и повече аргументи, а и имаха по-добрите положения за гол.

Те не бяха много и в двете посоки, а 0:0 е изключително подходящ резултат за видяното на един от най-модерните и красиви стадиони в Европа.

Още на почивката, след едно неособено вдъхновяващо първо полувреме, феновете на Тотнъм освиркаха отбора си. След края освиркванията станаха по-яростни, а бъдещето на мениджъра Антонио Конте е под въпрос.

Той се завърна на скамейката след близо месец пауза, в който се възстановяваше от претърпяна операция на жлъчка.

Милан, в контраст, мечтае отново в Европа. А това чувство е позабравено за един от спящите гиганти на континента.

За последен път "червено-черните" бяха сред най-добрите осем тима в турнира през сезон 2011-2012 г., когато там ги отстрани Барселона.