Уест Бромич Албиън и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 1:1 в среща от 24-ия кръг на английската Висша лига.

"Червените дяволи" записаха трето равенство в последните си четири мача и се отдалечиха на седем точки от лидера Манчестър Сити, който има да играе и мач повече.

Това бе един от най-слабите мачове за селекцията на Оле Гунар Солскяр в последните месеци, а тази на Сам Алърдайс си заслужи безценна точка в борбата за оцеляване.

"Дроздовете" си помогнаха с гол още във втората минута, когато Мбайе Диане надскочи Виктор Линдельов при едно центриране и прати топката с глава във вратата.

Юнайтед изравни в 44-ата минута с фантастично попадение на Бруно Фернандеш, който с техничен удар реализира след центриране на Люк Шоу.

Вместо устремено гостите да потърсят успеха през втората част, играта им продължаваше да е много вяла. По-добрите ситуации дори бяха за Уест Бромич, като Ндиае на няколко пъти пропусна да удвои головата си сметка.

Юнайтед бе близо до това да получи правото да изпълни дузпа при фаул срещу Хари Магуайър, но след ВАР се видя, че защитникът е бил в засада.

Не такава бе ситуацията в последната минута, когато Магуайър стреля с глава и Сам Джонстън се разтегна максимално, за да спаси и да прати топката в страничната греда.

Така равенството се запази и с него Юнайтед към момента е с актив от 46 точки, колкото има и третия Лестър, но с по-лоша голова разлика. Уест Бромич остава предпоследен с 13 точки, на цели 12 от спасителния бряг.

В друг мач от днес Уулвърхямптън победи Саутхемптън с 2:1 като гост.