Немският шампион Байерн (Мюнхен) спечели и Купата на страната.

Баварците победиха РБ Лайпциг с 3:0 във финала, игран на "Олимиащадион" в столицата Берлин.

Това бе 19-и трофей от този турнир за Байерн и първи от 2016-а насам, а "златният дубъл", който тима грабна на домашната сцена, бе пети в последното десетилетие.

РБ Лайпциг от своя страна търсеше първия си трофей, само 10 години след основаването си, но пропуските на тима бяха наказани жестоко от баварците.

Още в началото на мача удар на Юсуф Поулсен срещна гредата, а след това надмощието на Байерн бе осезаемо.

Това логично доведе до гол, отбелязан от обичайния заподозрян - Роберт Левандовски.

В 29-ата минута Кингсли Коман и Алаба взаимодействаха отлично по лявото крило и след страхотно центриране на австрийския бранител, Левандовски се разписа с глава.

До края на полувремето Байерн уверено контролираше събитията на терена, а резултатът като по чудо не се промени, след няколко пропуска на шампионите.

Началните минути на втората част бяха за РБ Лайпциг, а блестяща намеса на Мануел Нойер запази резултата непроменен.

Байерн отново взе нещата в свои ръце, а в 78-ата минута миг на гениалност от страна на Коман сякаш реши всичко.

Французинът овладя отлично топката в назателното поле, измъкна се от двама бранители и разстреля Петер Гулаши за 2:0.

Снимка: АР/БТА

РБ Лайпциг хвърли всички сили в атака, но това не даде нужния ефект. Доста празни пространства в отбраната на тима, заради които се стигна до трети гол.

Вкара го головата машина Роберт Левандовски, който пет минути преди края се пребори за топката с бранител, напредна и елегантно копна над вратаря за крайното 3:0.