Нюкасъл нанесе нов удар по амбициите на Манчестър Сити за трета поредна шампионска титла на Англия.

Смелият отбор от Севера спря първенеца с 2:2 на свой терен, с което остави отбора на Пеп Гуардиола на 8 точки зад лидера Ливърпул, но и с мач повече от него. По-късно водачът приема Брайтън и може да увеличи разликата на 11 т.

Джонджо Шелви наниза феноменален гол за 2:2 в 88-ата минута, след като изстреля торпедо от 25 метра. Шест минути по-рано Кевин де Бройне даде за втори път в мача аванс на Сити с друг изумителен гол - от воле, като ракетата му удари и горната греда, преди да влети в мрежата.

По традиция шампионите доминираха и атакуваха, а домакините дебнеха шанса си. В 22-рата минута Рахийм Стърлинг откри, но само 180 секунди по-късно Джетро Вилемс изравни.

И в края, когато Сити за втори път пое контрола с шедьовъра на Де Бройне, пак се стигна до бързо изравняване от надъхания Нюкасъл.

"Сигурно съм герой в Ливърпул в момента, но не това е важното. Трябва ни всяка точка, защото битката за оцеляване този сезон ще е много тежка", усмихна се пред камерите след края Шелви.

Той игра няколко сезона при "червените" и именно от "Анфийлд" тръгна към кариерата си във Висшата лига.

Сити изгуби вече 13 точки в първите 14 кръга. За сравнение - в целия минал сезон е изпуснал общо 16 и завърши с 98...