Ботев спечели четвърти пореден мач - 3:0 като гост на Царско село, на софийския стадион "Славия". След идването на тренора Ферарио Спасов, "канарчетата" са в ренесанс, след като при предишния треньор Желко Петрович всяка победа бе истинско събитие.

Сега последователно бяха надиграни Дунав и Царско село навън, както и Левски, и Етър, при домакинства.

Двубоят обаче можеше да има друг развой - новакът в Първа лига изпусна някои добри ситуации в първите минути, като най-чистата се откри пред Антон Карачанаков. Ботев поведе в 26-ата минута при спорни обстоятелства.

Лазар Марин догони топката на аутлинията и я върна, а Антонио Вутов откри. Но повторенията показаха, че кълбото е в аут и попадението не трябваше да бъде зачетено.

Нататък - урок по ефективност. Вутов удвои след мълниеносна контраатака, при която от центъра се откъсна сам.

Тодор Неделев от дузпа оформи класиката и Ботев продължава да лети в посока нагоре в точковия актив. Той е вече с изражение - 22 т., докато Царско село остава с 15.