Лудогорец постигна много драматична победа с 2:1 при гостуването си на Локомотив (Пловдив) в квартал Лаута в 26-ия кръг на efbet Лига.

Разградчани спечелиха осми пореден мач в първенството след късен гол на бившия играч на домакините Диниш Алмейда. Бранителят разочарова пловдивчани, които направиха страхотна атмосфера по трибуните. Техният треньор Александър Томаш пък продължава да няма нито една победа над Лудогорец.

С този успех тимът на Георги Дерменджиев събра актив от 60 точки и дръпна поне временно с шест на втория ЦСКА, който по-късно днес гостува на Локомотив (София). "Смърфовете" на Томаш остават пети с 47 точки.

Мачът започна предпазливо, като битката беше основно в центъра на терена. Ситуацията се промени след половин час игра, когато Лудогорец поведе с първия си изгоден шанс. Бърнард Текпетей вкара с много силен диагонален удар, при който Кристиян Томов не се намеси достатъчно добре.

Снимка: БТА

След това Локото натисна и в 33-ата минута бе много близо до изравняване. Удар на Евандро бе спасен с една ръка от Серджио Падт, а Димитър Илиев пропусна да направи добавка.

Добрата игра на "смърфовете" все пак даде резултат в 36-ата минута. Бабакар Дион центрира от левия фланг след много технични действия на Митко Илиев, а в наказателното поле Мичи Нтело изпревари защитници и вкара за 1:1.

През втората част интересните голови положения също не липсваха В 51-ата минута Текпетей бе близо до втори гол, когато излезе сам срещу вратаря, но финтът му го прати в нулев ъгъл и последва неточен удар.

В 55-ата минута младият вратар на Локо Кристиян Томов направи супер спасяване при нов шанс за Текпетей.

Снимка: БТА

В 67-ата минута нидерландският вратар на Лудогорец на свой ред направи важна намеса след удар на Нтело, при който се получи коварен рикошет в Оливие Вердон.

Защитникът на Лудогорец бе главно действащо лице и в 82-ата минута след едно центриране от корнер, когато стреля и ударът му срещна страничната греда.

Все пак разградчани стигнаха до победен гол в последната минута на редовното време. Бившият играч на "смърфовете" Диниш Алмейда се разписа след подаване с глава на Квадво Дуа. Бранителят джентълменски не се зарадва на попадението.