Ботев (Враца) постигна първа победа в efbet Лига след над 4 месеца пауза, като триумфира в домакинство срещу Хебър с 3:2.

Двубоят беше много интересен и предложи голям брой голови положения пред двете врати, а две дузпи помогнаха на врачани да прекъснат серия от седем мача без успех. Последният им такъв бе отново в домакинство - 2:0 над Локомотив (Пловдив) на 5 ноември.

Така тимът на Христо Янев събра актив от 17 точки и остава 15-и, на 7 точки пред Етър и на 8 зад Пирин (Благоевград).

За хората на Любослав Пенев загубата бе 13-а от началото на сезона. Активът на тимът от Пазарджик е 27 точки и той остава 12-и.

Клери Сербер откри за домакините в 16-ата минута след удар с глава, дошло след подаване на Мартин Смоленски, при което се получи и рикошет.

През втората част Хебър заигра по-добре и направи няколко пропуска преди Ботев да получи дузпа в 52-ата минута. Случи се след нарушение срещу Ласана Н'Диайе, а от бялата точка точен бе Брайън Переа.

В 69-ата минута Хебър върна един гол чрез Стефан Цонков, който се разписа с глава при едно изпълнение на ъглов удар.

Ботев реши мача в своя полза в 93-ата минута. Переа вкара втора дузпа, като тя дойде след спорно отсъждане за нарушение на Мартин Михайлов срещу Даниел Генов. Отново Переа застана зад бялата точка и не сгреши - 3:1.

Остана и време за още един гол на Хебър, като го вкара резервата Красиан Колев след хубаво изпълнение на пряк свободен удар.

След края на мача Любослав Пенев даде странно интервю, в което отказа да говори за случилото се на терена.

"Дойде пролетта, после лятото, есента, зимата, Нова година и така. Температурите се покачват, идва време да слагаме летните гуми", беше краткият и лаконичен коментар на Пенев след двубоя.