Ботев (Пловдив) взе само точка срещу Спартак (Варна) в последния си мач на базата в Коматево. "Канарчетата", които от следващoто си домакинство най-сетне ще играят на стадион "Христо Ботев", завършиха 1:1 с последния в класирането на родното първенство.

По един гол имаше и в двете полувремена, като "жълто-черните" удариха първи, но след почивката варненци съумяха да стигнат до изравнително попадение и в крайна сметка - равенство.

Николай Минков откри за Ботев десетина минути преди почивката, когато се възползва от груба грешка на противниковия вратар. Кристиано Фигуейредо не успя да улови топката след изстрел на Абдулайе Траоре, а Минков от няколко метра не сбърка за 1:0.

Минков можеше да вкара и втори гол след час футбол, когато обаче не успя да се разпише на абсолютно опразнената врата от 12-13 метра разстояние.

Денис Баланюк върна попадението за Спартак, като и при този гол може да има претенции към представянето на вратар и защита, този път за домакините. Остро центриране от малък ъгъл мина покрай Хидайет Ханкич, а Баланюк бутна топката в мрежата от метър разстояние с гърди - 1:1.

Ботев имаше претенции за дузпа в 78-ата минута, когато Мартин Секулич падна в наказателното поле на гостите, но такава не бе отсъдена.

"Канарчетата" са десети с 27 точки, докато Спартак остава на последното шестнадесето място с 12 точки. Завоюваната днес такава бе първа за варненци от четири кръга насам.