Пловдивският Ботев продължава да мечтае за място в европейските клубни турнири.

"Канарчетата" победиха Етър с минималното 1:0, като по този начин си осигуриха сблъсък с Черно море за седмото място. Победителят от него ще играе бараж срещу третия в крайното класиране за място в Лига Европа.

Ботев бе фаворит и преди срещата, но успехът срещу раздирания от финансови трудности Етър дойде доста по-трудно от очакваното.

Решителният и единствен гол в мача падна в 28-ата минута на мача и бе дело на Антонио Вутов.

Педро Лагоа от Етър допусна безумна грешка при изнасянето на топката, а тя попадна във Вутов, който без да се колебае я отправи към вратата. Ударът му не бе силен, но бе прекрасно насочен и не остави шанс на стража.

До самия край на мача, който "болярите" завършиха с девет души, събитията на терена преминаваха доста равностойно, а преди гола на Вутов, Етър от своя страна имаше чиста ситуация.

Решителната намеса на "жълточерния" Янко Георгиев обаче спря удара на Пехливанов.

В началото на втората част Етър стигна до нова страхотна възможност, но озовалият се на отлична позиция Милчо Ангелов шутира слабо и за Янко Георгиев не бе проблем да спаси.

Десет минути след тази ситуация Ангелов все пак вкара, но голът му правилно бе отменен заради засада.

В последните 20 минути на двубоя за съжаление преобладаваха нервите, а футболните моменти не бяха много.

Съдията пък трябваше да показва три червени картона. Първият бе за треньора на Ботев - Ферарио Спасов, а след него Яни Пехливанов и Божидар Кацаров от Етър оставиха тима си с девет души на терена.

Младият талант на Ботев - Станислав Шопов, пък пропусна да реши всичко в 90-ата минута, когато ударът му бе отбит от вратаря в гредата.

Макар без да блести особено, отборът на Ботев успя да постигне целта си, а следващата стъпка е гостуване на измъчвания от проблеми заради 16-те си положителни проби Черно море.