Ботев (Враца) и Локомотив (Пловдив) дадоха обещаващо начало на последния кръг за календарната 2021 година в родния футболен елит. Гостите от Враца ликуваха на стадион “Локомотив”, след като изиграха най-резултатния си мач досега през сезона и победиха “черно-белите” с 4:2

Двата тима категорично не разочароваха, като освен шестте гола, имаше още доста положения и пред двете врати.

Парвиз Умарбаев пробва да открие за Локомотив още в шестата минута, но мощният му изстрел бе отразен от Красимир Костов.

Само четири минути по-късно Ботев поведе, след като Красимир Тодоров бе повален в наказателното поле от Лукас Рейдър, а Дориан Бабунски се нагърби с изпълнението на отсъдента дузпа и откри резултата - 1:0.

Локомотив тръгна напред и напълно в реда на нещата изравни резултата - капитанът Димитър Илиев засече с глава перфектно центриране на Кристиан Гомис за 1:1. Равенството обаче не се задържа дълго и Красимир Тодоров изведе Юлиян Ненов сам срещу Рейдър в 42-ата минута и юношата на ЦСКА не сбърка с чудесно насочен удар за 2:1.

Втората част започна мечтано за врачани - Диего Фераресо даде разсичащ пас от дълбочина към Бабунски, който надбяга защитата, елиминира Рейдър и вкара от малък ъгъл за 3:1. Това бе и десетият му гол за сезона.

Георги Минчев отвърна с поредното си попадение в 56-ата минута, когато бе намерен в наказателното поле от Бирсент Карагарен и от няколко метра не сбърка, намалявайки изоставането на своите.

Десетина минути след това Ботев нанесе още един удар - Юлиян Ненов центрира от корнер, а Илия Миланов прати топката в далечния ъгъл на вратата за финалното 4:2. В оставащите минути Локомотив не спря да търси гол, като пет минути преди края Лукас Салинас уцели греда, a в добавеното време резервата на домакините Николай Николаев бе изгонен за втори жълт картон.

Ботев е десети с 19 точки, а Локомотив - шести с 25.