Ботев Пловдив надви с 2:1 Арда Кърджали в последен мач от седмия кръг на Първа лига. Маркиньос вкара двата гола за "жълто-черните", а срещата бе белязана с два червени картона и дебют за новия старши треньор на гостите Георги Чиликов.

Домакините започнаха по-уверено и още в 9-ата минута поведоха в резултата. Тодор Неделев увлече бранителите на гостите, подаде на Антоан Бараон, последва пас към Маркиньс, който от удобна позиция откри резултата за 1:0. Три минути по-късно бе отменено попадение на Антон Бароан след намесата на ВАР заради нарушение в атака на съотбарника му Па Конате.

"Канарчетата" продължиха да натиска. В 21-ата минута Тодор Неделев стреля, но Иван Караджов спаси. В 36-ата минута Маркиньос отбеляза втория гол след подаване на Тодор Неделев. Секунди преди почивката Па Конате пропусна да отбележи и трети гол за Ботев.

Домакините започнаха по-активно второто полувреме. В 52-ата минута Маркиньос влезе в наказателното поле на гостите и стреля силно, но Пламен Крумов пресича и чисти в корнер. Футболистите на Арда върнаха едно попадение три минути по-късно. Тогава Тонислав Йорданов вкара гол с техничен удар след центриране отляво. Положението бе разгледано с ВАР заради съмнения за засада, но попадението бе признато.

В 60-ата минута Реда Рабей от "канарчетата" получи бе изгонен от игра. Най-напред той получи жълт картон за груб фаул срещу противников игра. След като разгледа ситуацията на системата ВАР, съдията Драгомир Драганов му вдигна червен картон. В 67-ата минута Самуел Супрайен улучи гредата след странична ножица. В 74-ата минута. Маркиньос подаде на Николай Минков отдясно. Последва центриране към Емануел Току, който обаче не успя да засече топката във вратата на Иван Караджов.

Във втората минута от даденото 7-минутното продължение на мача от игра беше изгонен и Пламен Крумов от гостите за задържане на откъсващия се Маркиньос.