Челси удари с 2:0 Тотнъм в лондонско дерби, за да го извади почти сигурно от играта за място в Шампионската лига.

"Сините" доминираха сериозно на терена, особено през първото полувреме, в което единствено голът на Тревър Чалоба в 24-ата минута бе свидетелство за това.

След почивката "шпорите" се съживиха, подобно на друго голямо лондонско дерби в неделя, което загубиха с 2:3 от Арсенал. Сега изоставането им бе само от един гол, а не от три, но резултатът пак бе същият - в тяхна вреда.

Челси вкара за втори път, след като Коул Палмър стреля в напречната греда от пряк свободен удар, а отскочилата топка бе пратена във вратата от Нико Джаксън.

Тотнъм не се предаде, но личеше, че отборът е затормозен от лошата серия във втората половина от сезона.

А първата бе обещаваща и тимът на Постекоглу дори водеше в класирането.

Сега мисията "топ 4" става много трудна, на ръба на невъзможна. Тотнъм е пети с 60 точки, на 7 зад четвъртия Астън Вила.

Да, "шпорите" са с мач по-малко и имат четири оставащи двубоя, но програмата им е кошмарна - гостуване на Ливърпул, домакинство на Манчестър Сити, както и два мача с изпадналия Шефийлд Юнайтед и борещия се да оцелее Бърнли.

Челси пък с трите точки вече е в играта за Европа, което изглеждаше невъзможно до преди два месеца.

"Сините" са осми с 51 точки, само на 2 зад седмия Нюкасъл и на 1 зад шестия Манчестър Юнайтед.