Челси постигна най-голямата си победа във Висшата лига от девет години.

"Сините" от Лондон разгромиха последния Норич със 7:0 в среща от деветия кръг, като за последно постигнаха такъв убедителен резултат през 2012-а, тогава срещу Астън Вила с 8:0.

В днешния ден всичко за отбора на Томас Тухел се получаваше, а и съперникът не показа никакъв живец. С тази победа домакините си гарантираха първото място след края на кръга, тъй като поведоха с четири точки на Ливърпул - 22 срещу 18. Норич остава последен с едва две точки.

Головата фиеста на "Стамфорд Бридж" започна в осмата минута, когато Мейсън Маунт откри със страхотен шут от границата на наказателното поле, при който му помогна и страничната греда.

В 18-ата минута Матео Ковачич изведе Калъм Хъдсън-Одой и крилото не сгреши сам срещу вратаря Тим Крул - 2:0.

Резултатът стана класически в 42-ата минута след гол на десния бек Рийс Джеймс, който технично копна топката над Крул. При този резултат завърши първата чест.

В 57-ата минута другият бек Бен Чилуел вкара с диагонален шут и стана първият англичанин от Франк Лампард, който бележи в четири последователни мача от Висшата лига за Челси.

В 62-ата минута резултатът стана 5:0 след автогол на Максимилан Аарънс. Малко след това Бенджамин Гибсън от гостите беше изгонен с червен картон.

В 84-ата минута Челси получи дузпа и Крул спаси удара на Маунт, но заради неправилна позиция на вратаря изпълнението беше направено отново. Този път Маунт не сгреши за 6:0.

Последният гол в мача падна в 91-ата минута и негов автор отново бе Маунт, за да оформи своя хеттрик.