Челси започна сезона с победа, но не успя да убеди с достатъчно футболни аргументи при 1:0 срещу Евертън в първия кръг на Премиър лийг. Срещата на "Гудисън Парк" продължи повече от 100 минути, след като продължението на първото полувреме бе 8 минути, а на втората част - цели 10.

Победният гол за "сините" бе дело на Жоржиньо и дойде чрез запазената му марка - изпълнение на дузпа. Италианецът бе точен след нарушение на Абдулайе Дукуре срещу Бен Чилуел в последните моменти на добавеното време на първата част за 1:0.

Oще в 18-ата минута домакините дадоха жертва в лицето на Бен Годфри, който напусна контузен след сблъсък с Кай Хавертц, а през втората част Йери Мина също бе заменен принудително заради травма.

60-милионната покупка на "сините" от Лондон Марк Кукурея направи дебют, появявайки се като резерва след почивката. Най-запомнящата се изява на испанския бек бе изритана топка в продължението, заради която той получи жълт картон.