Черно море приключи серията си от четири поредни мача без победа в първенството и спечели за първи път от края на ноември насам. Варненци се справиха с Берое у дома на “Тича” с 2:1 и се доближиха на две точки от Топ 6.

Новото попълнение Зе Гомеш откри с дебютния си гол в 21-ата минута, когато засече отблизо центриране на Родриго за 1:0. Именно асистентът за първия гол удвои в 50-ата минута, когато отбеляза отсъдена за нарушенеи срещу Илиан Илиев-младши дузпа - 2:0.

Малко повече от четвърт час преди края Октавио върна един гол за беройци. Алиун Фал удари напречната греда след удар с глава, а бразилецът добави, също с глава, за да намали - 2:1. При повторенията обаче се видя, че голмайсторът е бил в засада.

Домакините са седми в подреждането с 25 точки, докато старозагорци са пети с 32.