Старозагорската публика видя едно от най-разочароващите представяния на своя Берое", като "зелените" загубиха категорично Дербито на Тракия от Ботев (Пловдив) с 0:3.

"Жълто-черните" триумфираха убедително в двубоя от междинния 27-и кръг на efbet Лига и по този начин прекъснаха серия от четири мача без успех. Изкачиха се до осмото място с 37 точки, изпреварвайки тима на Арда.

Латино групата на беройци не бе губил в последните три кръга, но добрите впечатления от победите над Черно море и ЦСКА 1948 избледняха. Хората на Хосе Луис Ачиари остават десети с 32 точки и успокоението за тях е, че няма да са в битката за оцеляване. Ботев постигна дубъл срещу тях в дербито, като в първия полусезон победи с 4:1.

Пловдивският тим си реши мача още през първото полувреме с две бързи попадения. Константинос Балоянис откри в 22-ата минута след контраатака, в която получи извеждащ пас от Емануел Уме и преодоля вратаря Артур Мота в ситуация един срещу един.

Снимка: БТА

В 31-ата минута таранът Георги Николов потвърди добрата си голова форма, като вкара с глава след центриране от ъглов удар.

През втората част ситуацията не се промени и бившият играч на Хебър вкара второто си попадение в 53-ата минута. То беше едно от най-лесните в кариерата му, след като цялата работа свърши Емануел Уме, който проби от десния фланг и му подаде на празна врата.

Георги Николов вече има 12 гола в Първа лига и по този начин излезе еднолично начело в класацията на efbet Лига.

Берое продължава да изпитва огромни затруднения в Дербито на Тракия, като допуска трета поредна загуба и няма победи срещу Ботев в седем поредни мача от съперничеството.