Черно море заслужи второто място в efbet Лига след нова категорична победа на "Тича" - този път с 3:0 над затъналия Локомотив (София).

"Моряците" на Илиан Илиев продължават да са сред най-впечатляващите отбори през този сезон, като са почти безапелационни във Варна. 13-ата им победа в 14 мача (с едно равенство) ги качи на втората позиция в таблицата с актив от 58 точки, изпреварвайки ЦСКА, който е с 55. Варненци са на пет зад лидера Лудогорец, който е с мач по-малко.

Днешната победа мина изцяло под съпровода на тарана Атанас Илиев. Бившият играч на Монтана, Ботев Пловдив и италианския Асколи вкара великолепен хеттрик в рамките на 17 минути през първото полувреме.

Илиев откри сметката си в 21-ата минута с хубав диагонал с левия крак по земя, с който намери неспасяемо ъгъла.

Истинското украшение на вечерта за варненските фенове обаче беше вторият гол в 26-ата минута. Илиев се възползва от груба грешка на Антони Иванов и разстреля вратаря Жарко Истатков със силен шут под гредата. Супер изпълнение за 2:0.

Хеттрикът бе оформен в 38-ата минута след контраатака, при която Андреяс Калкан даде асистенцията, а деветката преодоля вратаря с удар в обратния ъгъл.

Илиев вече има 11 попадения и се изравни на второто място в голмайсторската класация на efbet Лига заедно с Александър Колев от Крумовград.

Загубата е четвърта поредна за "столичните железничари" след тези от Славия, Лудогорец и ЦСКА. Тимът на Данило Дончич е 14-и с 25 точки.