Манчестър Юнайтед трябваше да играе 120 минути и дузпи, за да подпечата билетите си за финала на Купата на Футболната асоциация срещу Манчестър Сити.

На "Уембли" червените дяволи" изстрадаха триумф над Брайтън след 0:0 в редовното време и добавените 30 минути преди да триумфират със 7:6 при наказателните удари.

Соли Марч се оказа големият грешник за "чайките", пращайки своята дузпа високо над вратата преди Виктор Линдельов да реализира и да прати своите на финала.

Така на 3 юни за първи път в историята двата манчестърски гранда ще се изправят един срещу друг в мача за трофея.

Двубоят с Брайтън беше много интересен, въпреки нулевото равенство. То до голяма степен се дължеше на фантастичните намеси на двамата вратари - Давид Де Хея и Робърт Санчес.

Испанецът най-вече се прояви със супер прояви, като такива трябваше да прави и в продълженията.

За последно Манчестър Юнайтед спечели Купата на ФА през 2016 година под ръководството на Луис Ван Гаал, като тогава победи на финала Кристъл Палас с 2:1. Сити пък за последно бе победител през 2019-а след 6:0 над Уотфорд.

Дузпите на Брайтън: Макалистър вкара, Грос вкара, Ундав вкара, Еступинян вкара, Дънк вкара, Уебстър вкара, Марч изпусна

Дузпите на Юнайтед: Каземиро вкара, Дало вкара, Санчо вкара, Рашфорд вкара, Забицер вкара, Вегхорст вкара, Линдельов вкара