ЦСКА и Арда не се победиха, като взеха по точка на стадион “Българска армия” днес след 1:1. Двата отбора изиграха динамичен двубой, в който развръзката дойде през второто полувреме, когато паднаха и двата гола. Дузпа в добавеното време осигури равенството на гостите от Кърджали, а освен всичко друго, и двата тима удариха по една греда.

Следващата задача и пред ЦСКА, и пред Арда, са полуфиналните реванши в турнира за Купата на България, съответно срещу Лудогорец и Славия.

Така разликата между съперниците в класирането остава непроменена - ЦСКА е трети с 44 точки, а Арда четвърти с пет по-малко.

Положенията не липсваха, като ЦСКА можеше да открие след по-малко от 10 минути игра, когато Георги Йомов засече центриране на Амос Юга, но Васил Симеонов, заменил Иван Караджов като титулярен вратар за този мач, внимаваше. Младият страж не можеше да се оплаче от липса на работа, като в следващите десетина минути пред “червените” имаше още няколко добри шанса.

Първата опасност за Арда дойде в 23-ата минута, когато на Густаво Бусато се наложи да излиза, за да изчисти топката, към която се бе устремил Иван Тилев. Осем минути преди почивката Тонислав Йорданов стреля следе центриране на Деян Лозев, а Бусато успя да избие, като топката се удари в гредата след това.

ЦСКА също удари греда малко след началото на второто полувреме - това се случи след изстрел на Греъм Кери от свободен удар. Ирландецът направи и няколко центрирания от корнер, след които пред съотборниците му се отваряха нелоши възможности, но без резултат.

Столичани все пак поведоха в резултата в 68-ата минута. Тогава Георги Йомов отигра добре ситуация на десния фланг и пусна извеждащ пас към Федерико Варела, той центрира, а от няколко метра Жорди Кайседо не сбърка и отбеляза с глава за 1:0. Повторенията показаха, че Йомов е бил в засада преди да комбинира с Варела.

Лъчезар Котев стреля от центъра на терена в 70-ата минута, когато Густаво Бусато бе излязъл напред, но топката кацна от външната страна на мрежата.

В първата минута на продължението съдията отсъди дузпа, след като Пламен Крумов падна в наказателното поле след лек контакт с Петър Занев. Тонислав Йорданов застана зад топката и отбеляза, макар Бусато да хвана ъгъла му - 1:1.