Реал Мадрид записа втора поредна победа в испанския шампионат, след като се наложи над Жирона като гост с 4:1.

Домакините поведоха в резултата, но две дузпи от съперника бяха реализирани за обрат.

Хората на Хулен Лупетеги показа ефективност и настроение в атака, като главни действащи лица бяха Марко Асенсио, Гарет Бейл и Карим Бензема. Именно младият испански национал бе съборен за двата наказателни удара.

Головете стигнаха на Реал да излезе начело в шампионата след два кръга - равен актив с Барселона, но гол повече.

Жирона започна много силно благодарение на ентусиазираната си публика и поведе в резултата. В 16-а минута удар на Лозано бе блокиран от Начо, но при добавката Борха Гарсия изстреля снаряд отблизо - 1:0.

След това Реал взе инициативата и в 38-а минута си спечели дузпа. Марк Муниеса събори Марко Асенсио пред погледа на съдията и бялата точка бе посочена. Капитанът Серхио Рамос вкара с паненка за 1:1.

В 51-а минута "белия балет" получи още една дузпа. Асенсио отново бе изритан - този път от Пере Понс. Този път Карим Бензема изпълни и реализира.

В 59-а минута Гарет Бейл вкара гола на успокоението за своите. С типичен за него пробив той излезе сам срещу вратаря и не пропусна - 3:1.

След това Борха Гарсия отправи силен удар, който трябваше да бъде спасен от Кейлор Навас.

Реал обаче бе твърде ефективен и Бензема вкара още един гол 10 минути преди края. Той получи от Бейл и реализира, но бе в засада. Въпреки наличието на ВАР голът не бе отменен.

До края на мача Навас трябваше да прави още едно впечатляващо спасяване и резултатът бе запазен.