Четвъртфиналите на Лига Европа не предложиха изненада в крайните победители, имайки предвид резултатите в първите мачове.

В най-очаквания реванш от тях Рома и Аякс завършиха наравно 1:1 на "Стадио Олимпико" и така "вълците" се класираха напред с общ резултат 3:2.

19-годишният Брайън Броби откри резултата за нидерландците в 49-ата минута и им даде надежда, че могат да обърнат нещата в своя полза. Малко след това гол на Душан Тадич за 2:0 беше отменен.

В 72-ата минута Един Джеко реализира за 1:1 и "вълците" успяха да се класират на първия си полуфинал в този турнир от 1991-а, когато още нямаше групова фаза.

Сега на полуфиналите Рома ще възобнови едно интересно съперничество - това срещу Манчестър Юнайтед. "Червените дяволи" копираха победата си от първия мач срещу испанския Гранада - 2:0 и на реванша и общ резултат 4:0.

Едисон Кавани откри резултата с красив удар от воле в шестата минута, а в продължението на срещата играещият под наем от Реал Мадрид Хесус Вайехо си отбеляза автогол след центриране от левия фланг.

Юнайтед ще играе полуфинал в Лига Европа за трети път в последните пет години. Сега съперник е Рома, с който англичаните играха емблематични четвъртфинали в Шампионска лига през 2007-а и 2008-а. Тогава единият мач завърши 7:1 за отбора на Сър Алекс Фъргюсън.

Арсенал също се класира за финалната четворка, въпреки че стъпи накриво в първия мач след 1:1 със Славия Прага на "Емирейтс". в Чехия "артилеристите" се поправиха и разгромиха своя съперник с 4:0.

Николас Пепе в 18-ата, Александър Лаказет от дузпа в 21-ата , Бакайо Сака в 24-ата и отново Лаказет в 77-ата минута бяха точни за отбора на Микел Артета, който преследва първия си европейски трофей от 1994-а.

Съперник на полуфиналите ще е Виляреал. "Жълтата подводница" победи с 2:1 Динамо Загреб на реванша и с общ резултат 3:1 продължава напред. Точни за испанците бяха Пако Алкасер (36') и Жерард Морено (43'), а за хърватите се разписа Мислав Орсич (74').

Арсенал и Виляреал също имат интересно съперничество от Шампионска лига. Те играха на полуфинал през 2006-а и на четвъртфинал през 2009-а. И в двата случая лондончани продължиха напред.

Първите мачове от полуфиналите са на "Емирейтс" и "Стадио Олимпико" на 6 май.