Златан Ибрахимович остарява като виното, но не е магьосник. Шведският нападател започна като титуляр за Милан за първи път от 14 месеца, но отборът му загуби с 1:3 гостуването си на Удинезе в 27-ия кръг на Серия А.

Поражението оставя шампионите в сложна позиция, на четвърто място и само с точка пред петия Рома, който има мач по-малко.

Роберто Перейра, Бето и Кингсли Еизибуе дадоха победата на Удинезе с головете си, но моментът на Ибра настъпи в добавеното време на първото полувреме. Тогава бе отсъдена дузпа за гостите и ветеранът взе топката. Пропусна - вратарят Марко Силвестри спаси, но бе наредено повторно изпълнение заради влезли в полето играчи преди удара.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА ОТ МАЧА С РЕКОРДНИЯ ГОЛ НА ИБРА>>>

Златан вкара за 1:1, а голът е рекорден. На 41 години и 166 дни легендарният нападател е най-възрастният реализатор в историята на италианското първенство. Той изпревари Алесандро Костакурта (също от Милан), който бе вкарал на 41 години и 25 дни.

Голът също така бе първи за Ибрахимович от януари миналата година, когато се разписа при гостуването на Венеция.