Един от основните фаворити за европейската титла потегли към трофея с убедителна победа.

Белгия разби Русия и на практика поднови абонамента на този свой съперник след 3:0 насред Санкт Петербург. "Червените дяволи" вкарват поне три гола в трети пореден мач срещу този съперник, а с днешната победа оглавиха еднолично класирането в група В.

В квалификациите за Европейското лидерът в ранглистата на ФИФА надви руските национали първо с 3:1, а после и с 4:1.

Макар и без Кевин де Бройне и Аксел Витцел, които са контузени и без Еден Азар, който остана резерва заради недостатъчно убедителната си форма, белгийците нямаха абсолютно никакъв проблем срещу "Сборная" и не даде никакъв шанс на руските футболисти.

И двата отбора демонстрираха открит футбол от самото начало, но очаквано Белгия поведе в резултата. Това се случи в 10-ата минута, когато Ромелу Лукаку откри с безпощаден удар от десетина метра. Таранът бе зад защитата на Русия, но засада не бе отсъдена, защото Андрей Семьонов опита да изчисти топката докато тя отиваше към Лукаку, а според правилата в такъв момент засада няма, защото защитника играе с кълбото.

Нападателят на Интер посвети гола на Кристиан Ериксен с посланието "Крис, Крис! Обичам те!" към една от камерите.

Русия се активизира, като Марио Фернандес засече центриране от корнер на Александър Головин, при това с доста силен и добре насочен удар с глава, който обаче бе в обсега на Куртоа. В 18-ата минута нова грешка на руската защитна линия изведе Лукаку на добра позиция, но Георги Джикия го спря навреме.

Десет минути след това бяха извършени и две принудителни смени - Тимоти Кастан и Далер Кузяев напуснаха игра, след като малко по-рано се бяха сблъскали.

В 34-ата минута се стигна до втори гол за Белгия, този път след вратарска грешка. Антон Шулин боксира неумело центриране отляво, а топката се озова в краката на резервата Тома Мюние, който отбеляза един от най-лесните си голове - 2:0. В добавеното време Яник Ферейра-Караско се разходи като на парад през трима защитници на Русия, но стреля над вратата.

Руснаците изглеждаха доста по-добре след подновяването на играта и в рамките на само няколко минути направиха повече атаки отколкото през цялото първо полувреме. В 54-ата минута Артьом Дзюба стреля право в ръцете на Куртоа от границата на наказателното поле.

Белгийците се дръпнаха малко назад и търпеливо отговаряха на натиска на противника, като нито за миг не дадоха инициативата на съперника.

Двадесетина минути преди края звездата на Белгия Еден Азар се появи в игра и раздвижи доста нападението на страната си, показвайки огромно желание за игра, както и нотки на класата си.

Две минути преди края Лукаку се разписа и за втори път, след като Мюние го намери чудесно с извеждащ пас, а за нападателят не бе проблем да пусне топката покрай вратаря за 3:0.