Лидерът в световната ранглиста на ФИФА и фаворит за спечелване на Евро 2020, Белгия, направи неочаквана издънка, макар и в контролен мач. "Червените дяволи", от които всички очакват големи неща на започващото след седмица първенство на Стария континент, не успяха да победят в приятелски двубой Гърция и се задоволиха с равенство - 1:1.

Южните ни съседи не са сред финалистите на шампионата, а белгийците от своя страна бяха без няколко основни играчи - Тибо Куртоа, Кевин Де Бройне и Еден Азар. Освен това "елините" са с точно 50 места по-назад в подреждането на световната централа - №51.

Белгия поведе в резултата чрез Торган Азар, който засече центриране на Яник Ферейра-Караско на близката греда в 20-ата минута, а изравнителното попадение на гърците дойде след 20 минути футбол във втората част. Тогава опитният Кирякос Пападопулос нацели гредата с глава, а при добавката Йоргос Цавелас прати топката в мрежата на Симон Миньоле.

Дори и без ключовите фигури, в стартовите единадесет на белгийците класа не липсваше - Тома Мюние, Тоби Алдервейрелд, Торган Азар, Яник Караско и Ромелу Лукаку, а като смени се появиха Дрис Мертенс, Миши Батшуай и Юри Тилеманс. Тимът има още една контрола преди Европейското - с Хърватия в неделя.

Швейцария записа разгром срещу доста по-слаб съперник, разбивайки Лихтенщайн със 7:0 след хеттрик на Марио Гавранович в последната си проверка преди Евро 2020.

Друг финалист, Турция, също победи - 2:0 срещу Молдова с голове на Бурак Йълмаз и Чингиз Щндер, докато Украйна спечели с минималното 1:0 срещу Северна Ирландия. Единственият гол за селекцията на легендата Андрий Шевченко бе дело на Олександър Зубков.

За турците това също бе генерална репетиция преди Европейското, докато украинците ще играят с Кипър на 7 юни в последния си мач преди първенството.