Севиля спечели турнира Лига Европа за шести път в последните 14 години. В изключителен финал, испанският тим успя да победи Интер с 3:2.

Двата тима подариха на феновете страхотно шоу с пет гола, драма и вълнуващ футбол.

След цялото шоу обаче усмивките бяха за добре позниятия ни тим на Севиля, който за пореден път доказа, че е абсолютният крал на този турнир.

За 16 години андалусийците достигнаха до шест финала, като спечелиха всеки един от тях.

Интер от своя страна не можа отново да се поздрави с европейски трофей след 10 години пауза, а италианската мъка в турнира Лига Европа продължава вече 21 години.  За последно отбор от Ботуша спечели през 1999-а, когато трофеят у дома прибра Парма.

ГАЛЕРИЯ ОТ ФИНАЛА ВИЖТЕ ТУК !!!

Решителна в днешния финал се оказа 74-ата минута, когато голмайсторът на Интер през сезона - Ромелу Лукаку, отклони топката в собствената си врата, за да донесе трофея на противника.

Минути, след като пропусна най-чистото положение за тима си, той не реагира добре при задна ножица на противников играч и от крака му топката се оплете в мрежата на собствения му тим.

А решителната задна ножица пък направи бранителят Диего Карлос, който в самото начало извърши дузпа срещу Лукаку и бе големият антигерой.

През първата част той по чудо не бе изгонен, а минути преди гола трябваше да напусне терена заради травма, но реши да остане, което се оказа с цената на трофей.

Драма в Кьолн, която за пореден път показа колко велика, но понякога жестока игра е футболът.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Още началните минути на мача показаха, че ни очаква изключително вълнуващ финал.

Двата отбора се хвърлиха в атаки, а след три минути игра Ромелу Лукаку се откъсна от отбраната, а Диего Карлос го настигна и препъна в наказателното поле.

Категорична дузпа, която за бразилския бранител бе трета поредна в последните три двубоя на андалусийците.

Зад топката застана потърпевшият Ромелу Лукаку, който бе точен за 1:0, а с този гол изравни рекорда на Феномена Роналдо по вкарани попадения (34) в дебютен сезон за Интер.

Това бе негов гол в 11-и пореден мач в Лига Европа, както и най-бързото попадение в историята на финалите в този турнир.

"Синьочерната" радост обаче бе твърде кратка, защото в 12-ата минута на мача Севиля успя да изравни след страхотна атака.

Опитният Хесус Навас, който бе част от първите два трофея на андалусийците в Лига Европа през 2006-а и 2007-а, отправи страхотно центриране, което Люк Де Йонг с плонж прати във вратата.

Двата бързи гола изобщо не успокоиха обстановката на терена. Атаките към двете врати продължиха с пълна сила, а освен страхотен футбол, на терена имаше доста нерви и нарушения - обстановка, напълно подходяща за европейски финал.

Халфовете на двата тима не пропуска шанс да се сблъскат и подритнат, а най-спорният миг дойде в 17-ата минута, когато Интер поиска дузпа.

Топката докосна ръката на обичайния заподозрян Диего Карлос, но съдията не пожела да преразгледа ситуацията, а играта продължи.

Това вбеси щаба на Интер, а цялата разправия приключи с жълт картон за треньора Антонио Конте.

Така дойде и 33-ата минута, в която отборът на Севиля успя да стигне до пълен обрат. Евер Банега центрира от фаул, а Люк Де Йонг бе оставен за втори път да прати топката с глава във вратата.

Страхотен мач на нидерландеца, който се превръща в първия играч, вкарал два гола с глава в европейски финал.

Андалусийската радост обаче продължи по-малко от две минути, защото по идентичен начин Интер стигна до 2:2.

Фаул от сходна позиция, след който Брозович центрира, а уругвайският бранител Диего Годин се извиси, за да донесе равенството с глава.

До края на полувремето последваха още няколко опасни атаки, а в самия му край Ханданович трябваше да се намесва, за да избие удар с глава на Окампос.

След шоуто през първите 45 минути, втората част започна с по-предпазлива игра.

Първата страхотна възможност дойде в 64-ата минута, като играчите на Интер трябва доста да съжаляват, че не се оказаха напред в резултата.

Ромелу Лукаку бе изведен очи в очи с вратаря Боно, но не успя да го преодолее, а резултата остана 2:2.

И ужасните минути за белгийския голмайстор продължиха, защото съдбата му обърна гръб в 74-ата минута, когато той отклони топката в собствената си врата.

Италианските бранители не успяха да изчистят топката по най-добрия начин, а бранителят Диего Карлос направи задна ножица, след която топката се отклони в крака на Лукаку и влезе във вратата на Интер.

По ирония на съдбата, тези двама играчи бяха замесени и в първия гол, но тогава грешникът бе Карлос, а Лукаку празнуваше.

Бразилският бранител също така можеше да бъде изгонен при претенциите на Интер за дузпа, а малко преди да направи решителната задна ножица, се контузи и трябваше лекарите да му помогнат, за да продължи мача.

До края Интер хвърли всичко в атака, а и "нерадзурите" нямаха никакъв друг избор.

Игарчите в бели екипи обаче се бранеха самоотвержено, Жулс конде трябваше да чисти от голлинията, а макар да бяха видимо много уморени, андалусийците успяха да удържат своята преднина.

По този начин Севиля триумфира за шести път в любимия си турнир.