Два от евроучастниците Черно море и ЦСКА 1948 дадоха старт на шампионата в efbet Лига с мач във Варна, който завърши при резултат 0:0.

При доста високи температури и равностойна игра на терена отборите показаха добър футбол и само двамата вратари ни лишиха от това да видим попадения.

Вицешампионът от миналия шампион оправда ролята си на фаворит с надмощие, но не успя да затвърди изумителната си домакинска форма от целия минал сезон.

Още в третата минута ЦСКА 1948 на Валентин Илиев можеше да открие, но новият вратар на "моряците" Пламен Илиев спаси хубав удар на Радослав Кирилов.

Снимка: БТА

На другата врата в 15-ата минута Васил Панайотов направи един от най-големите пропуски, стреляйки встрани.

В 41-ата минута и другият вратар - Петър Маринов, направи страхотно спасяване след силен удар на Мазир Сула. В края на полувремето отново трябваше да отразява опит на нападателя.

През втората част мачът продължи да е равностоен, като в 56-ата минута "червените" поискаха дузпа за настъпване от Влатко Дробаров срещу Бирсент Карагерен, но сигнал не последва.

В 67-ата минута Сула стреля над вратата, а малко след това Панайотов проби и центрира към НИколай Златев, а той на два пъти не успя да отбележи.

Финалът бе по-силен за "моряците" и те продължиха без успех да обстрелват противниковата врата. В 89-ата минута станаха и с човек повече, след като Райън Бидунга получи втори жълт картон.

За Черно море предстои гостуване на Апоел Беер Шева в Лигата на конференциите, а ЦСКА 1948 приема черногорския Будучност.