Гол в последната минута пренареди пъзела с изпадащите от Серия А, след като Емполи удари победно срещу Рома с попадение на Мбайе Нианг - 2:1.

Това означаваше спасение за отбора, за сметка на Фрозиноне, който по същото време губеше с 0:1 у дома от Удинезе.

Там и двата отбора бяха замесени в битката, а домакините натискаха за изравняване, което ги спасяваше. Но не стигнаха до него.

ВИЖТЕ КАРТИНА ОТ ДВЕТЕ ДРАМИ>>>

Минута преди края на двата мача Удинезе бе над чертата с 37, Фрозиноне имаше 35, а Емполи - 34. Голът на Нианг, бивш играч на Милан, промени статуквото, но имаше още време и в двете срещи.

И изравняване на Фрозиноне щеше да прати под чертата Удинезе, а да се спасят другите два тима. Не се случи въпреки натиска на домакините.

Сенегалецът бе понесен на ръце от съотборниците му след последния сигнал, а отборът си осигури четвърти пореден сезон в елита.

Шампионът Интер, Милан, Ювентус, Аталанта и Болоня ще играят в Шампионската лига.

В Лига Европа отива Рома, но и Фиорентина може да попадне там, ако бие Олимпиакос на финала в Лигата на конференциите в сряда.

В третия по сила турнир сигурен е Лацио, но и Торино ще получи квота за него, ако "виола" вземе купата в сряда.