Бразилия най-после се усмихна, макар и през зъби, след като селесао победи с 1:0 Еквадор в световна квалификация.

Хепиенд за поредния мач-мъка на отбора, който би следвало не само да печели резултати, но и да радва хората с играта си.

Бразилците обаче посвикнаха, че този настоящ техен състав минава през много труден период. След три поредни поражения в квалификациите за Мондиал 2026, победата тази сутрин наше време бе от изключително значение.

Звездата на Реал Мадрид Родриго вкара в 30-ата минута с шут от 25 метра, изненадал донякъде вратаря на гостите Галиндес. Бразилия, естествено, имаше и още ситуации да отбележи, но еквадорците също не бяха никак безобидни. Енер Валенсия не успя преди почивката, а в края Меркадо стреля над вратата от добра позиция.

Стадионът в Куритиба притихна в последните минути, но - всичко е добре, когато завършва добре. Победата означава, че селесао е с 10 точки от 7 мача - неособено убедителен актив, като за качеството на бразилския тим.

Но след четири мъчителни мача в квалификациите: 1:1 у дома с Венецуела, 0:2 навън от Уругвай, 1:2 при гостуването на Колумбия и 0:1 на свой терен от Аржентина, трите точки са облекчение.

Уругвай без петима наказани играчи за боя след полуфинала на Копа Америка, не успя да се справи у дома с Парагвай - 0:0, но остава втори в групата в Южна Америка с 14 точки.

Начело е Аржентина с 18.

Колумбия е на трета позиция с 13, след като тази сутрин се спаси от поражение като гост на Перу - 1:1. Домакините поведоха с гол на Кайенс в 68-ата минута, но осем преди края Луис Диас от Ливърпул изравни с глава.

Асът на английския тим е в чудесна форма от началото на сезона с три гола в първите три мача от Висшата лига.

След Аржентина (18 т.), Уругвай (14) и Колумбия (13), се нареждат Бразилия с 10 точки и Венецуела с 9. Еквадор има 8, а Парагвай и Боливия са с по шест. На дъното на групата са Чили с пет точки и Перу с 3.