Крумовград продължава с впечатляващата си серия без загуба в Първа лига, която вече набъбна на 14 мача. Хитът този сезон спечели срещу борещия се за евротурнирите Локомотив Пловдив с 4:1 и удари сериозно рамо на конкурента на "смърфовете" за четвъртата позиция - "Левски".

Патрик Луан даде преднина на домакините, а до края на първото полувреме се разписаха още Александър Колев и Матей Шимич. "Смърфовете" започнаха силно второто полувреме и върнаха едно попадение чрез Петър Андреев в 54-ата минута. Малко след това обаче гостите останаха с човек по-малко на терена след директен червен картон за Оливер Камдем.

В 74-ата минута пък Александър Колев оформи крайния резултат.

Това бе попадение номер 14 за Колев в шампионата, като той поведе с два гола аванс в класацията при голмайсторите.

След победата тимът на Станислав Генчев остава на шестото място с 48 точки, докато Локо Пловдив има 55 пункта и е на четвърта позиция - само с точка пред петия "Левски", който има шанс да изпревари "смърфовете" при победа срещу Черно море.