Байерн (Мюнхен), който стресна всички в Германия с головата разлика от 15:1 в първите си три мача, все пак не се оказа безгрешен.

В четвъртия кръг на Бундеслигата баварците допуснаха първа грешна стъпка, правейки домакинско реми 1:1 с Борусия (Мьонхенгладбах).

Причината за издънката обаче не бе в колебливата или слабата игра на Байерн, а в купищата пропуски и невероятният Ян Сомер на вратата.

Изстрелите към вратата на швейцарския национал не спираха. Те бяха общо 30 на брой, като 20 от тях намериха целта, но само един се превърна в гол.

Сомер бе просто невероятен, а и на няколко пъти атакуващите играчи на Байерн не бяха докрай убедителни. Всичките пропуски бяха наказани от Маркъс Тюрам в 43-ата минута, който даде аванс на Борусия.

Отбраната и вратарят на гостите от Мьонхенгладбах все пак рухнаха 10 минути преди края, когато Лерой Сане вкара за 1:1, носейки на Байерн точката от мач, който сякаш баварците трябваше да спечелят с разлика.

Така след четири изиграни срещу Байерн дели първата позиция с отбора на Унион (Берлин), който също събра актив от 10 пункта след днешния си разгром с 6:1 над Шалке.