Испания и Бразилия оправдаха очакванията за суперконтрола и сътвориха истинско зрелище, завършило при резултат 3:3.

Това бе първи сблъсък между две от най-големите футболни нации от финала за Купата на конфедерациите преди 11 години.

Освен сълзите на Винисиус преди мача на "Бернабеу", огромен интерес предизвика появата на Ендрик в новия му дом, където съвсем скоро той ще заиграе с кралския бял екип, като тийнейджърът със сигурност не разочарова.

Испания обаче бе по-силният тим на терена, като "Ла Роха" поведе още в 12-ата минута от доста спорна дузпа, която Родри превърна в гол.

Шансовете пред бразилската врата продължиха, а след два свои пропуска, Дани Олмо все пак успя да се разпише за 2:0 в 36-ата минута.

Сякаш противно на логиката обаче Бразилия се върна в мача и още преди почивката намали с гол на Родриго.

А Ендрик, който от новия сезон ще бъде играч на Реал, бързо показа на "Бернабеу", че наистина е специален играч, защото само пет минути след появата си в игра след почивката, успя да вкара за 2:2.

Това обаче не бе краят на шоуто. Само три минути преди края Испания получи нов шанс да изпълни дузпа, която Родри отново превърна в гол и сякаш щеше да донесе успеха на домакините.

Но шест минути след края на добавеното време и бразилците получиха дузпа, а този път точен бе Лукас Пакета за крайното и доста зрелищно 3:3.

Снимка: Getty images