Историческа вечер в Лига Европа имаше за Манчестър Юнайтед и Кристиано Роналдо. В гостуването на Шериф "Червените дяволи" за първи път играха официален мач в Молдова, а португалецът вкара първото си попадение в турнира за крайното 2:0.

ВИЖТЕ ТУК ВИДЕО С ГОЛА НА КРИСТИАНО>>>

Португалецът започна като титуляр за Юнайтед, който трябваше да се реваншира на феновете си за загубата с 0:1 на старта от Реал Сосиедад. Първо Джейдън Санчо откри резултата в 19-ата минута след хубав финт и удар от наказателното поле, за да дойде часът на Роналдо в 39-ата минута.

5-кратният носител на "Златната топка" се разписа от дузпа, а попадението му бе дебютно за него за този сезон. Роналдо остана на терена до 81-вата минута, когато бе заменен. Голът срещу Шериф бе под номер 699 за португалеца в клубната му кариера, а молдовският тим се превърна в 124-тата жертва на Кристиано.

В другия двубой от групата Реал Сосиедад спечели с 2:1 срещу Омония и оглави групата с 6 точки, докато Юнайтед излезе на второто място с 3.

Безспорно най-голямата изненада от ранните мачове за вечерта в Лига Европа пък дойде от Дания, където Мидтиланд унищожи Лацио с 5:1