Етър загуби с 1:2 от Локомотив (София) у дома на "Ивайло" и остава закотвен на последното място в класирането на Първа лига.

След две ремита от два кърга от началото на годината, Етър сякаш бе близо до нова точка, когато по-малко от десет минути преди края на мача "болярите" изравниха.

Преди това Горка Ларочеа си бе отбелязал нелеп автогол в 53-ата минута, когато след корнер с глава прати топката в собствената си врата и по този начин изведе Локомотив напред.

Но Етър не се предаде и след една чудесна атака Иван Василев изравни, като при изпълнението му със сигурност имаше доза късмет, защото топката се отклони от крак на хвърлил се пред него бранител.

При всички положения това 1:1 бе нежелан и от двата тима резултат, но в заключителните минути Локомотив се хвърли в атака и с оглед този факт сякаш заслужено грабна победата. В предпоследната 89-а минута Ивайло Найденов успя да се разпише от няколко метра разстояние, потопявайки Етър насред "Ивайло".

Мач, в който Етър може да съжалява, че не водеше още през първото полувреме след уцелена греда и чист пропуск на Кнежевич.

Но също така мач, в който и Локомотив можеше да е решил нещата доста по-рано, ако едно фантастично изпълнение на Станоев зад центъра не бе избито със сетни сили от вратаря в гредата.

В крайна сметка победата е за Локомотив, който вече има 25 точки и на този етап е с шест повече от 14-ия Пирин, който има мач по-малко.

За Етър нещата изглеждат все така безнадеждни, защото "болярите" имат едва 10 спечелени точки за 23 кръга и са на девет от спасението. Ситуация, от която изход на този етап не се вижда.