Капитанът на българския национален отбор по футбол Ивелин Попов, започна по мечтан начин кариерата си в Ростов.

Той вкара единственото попадение за победата с 1:0 над Краснодар, която прати новия му клуб на полуфинал в турнира за Купата на Русия.

Мачът между Ростов и Краснодар даде официален старт на футбола в страната за 2019-а, а Попов остана на резервната скамейка.

Той се появи в игра в 82-ата минута, когато замени Алексей Йонов. Секунди по-късно Попето си изкара жълт картон, а в 87-ата минута се превърна в герой за тима си.

Българинът получи пас от Шомуродов и по чудесен начин навърза двама противникови бранители, след което насочи топката във вратата.

"Треньорът Карпин ми каза да вляза и да пратя отбора на полуфинал. Направих всичко, което поиска", сподели щастливият Попов след мача.

Ростов ще научи съперника си за полуфиналите след 10 дни, а следващия уикенд подновява битките в руския елит с гостуване на последния Енисей. Тимът на Попов заема седмата позиция в класирането.