Любимият отбор на папа Франциск - Сан Лоренсо, се завърна в груповата фаза на Копа Либертадорес след тригодишно отсъствие, но пропусна да победи шампиона на Бразилия Палмейрас в откриващия мач от групата.

Аржентинският тим изпусна куп голове и мачът завърши 1:1, а вратарят на гостите Марсело Ломба сякаш бе докоснат по главата преди двубоя от самия папа.

Едва ли обаче негово светейшество би искал да разочарова така точно своите любимци от Боедо, квартал на Буенос Айрес.

ВИЖТЕ ВИДЕОТО ОТ МАЧА>>>

Ломба направи серия невероятни спасявания, а веднъж и гредата му помогна. И вместо 3-4 на нула, резултатът се запази само 1:0 до 81-вата минута, а тогава Пикерес завъртя страхотен пряк свободен и изравни за първенеца на Бразилия.

Тази страна, която тотално доминира в шампионската лига на Южна Америка от години, има много лоша седмица на старта на групите. От четири нейни представителя, които играха в сряда и четвъртък, нито един не победи.

Сан Лоренсо пък се надява да повтори триумфа си точно отпреди 10 години, когато спечели единствения си трофей в Копа Либертадорес. Ще му трябва и малко късмет, а не, както бе тази сутрин.