Септември (София) и Спартак (Варна) завършиха наравно 1:1 в любопитен мач от 12-ия кръг на българския футболен шампионат.

Столичани изпуснаха дузпа на националния стадион "Васил Левски" в края и по този начин продължиха серията си без победа на пет срещи. По този начин тимът на Славко Матич е 12-и с девет точки.

Спартак пък може да се радва, че взе още един позитивен резултат след изненадващата победа над Ботев (Пловдив) в миналия кръг. Възпитаниците на Тодор Киселичков остават последни с пет точки.

Домакините откриха резултата в 40-ата минута, когато след центриране от ъглов удар топката бе спасена от вратаря Иван Дичевски, но от много близка дистанция Асен Георгиев откри резултата с добавка.

В самия край на първата част варненци успяха да изравнят, когато Виктор Митев стреля от много далечна дистанция и изненада вратаря Димитър Шейтанов.

През втората част гостите заиграха още по-добре и Здравко Димитров бе близо до гол, когато негов удар по земя бе спасен класно от Шейтанов. Малко след това Митев бе близо до второто си попадение, но шутът му от воле мина встрани.

Хубавите атаки на гостите продължиха и в 63-ата минута Ивей Ромееш уцели страничната греда.

Септември имаше обаче истински добрият шанс да стигне до победата, когато получи дузпа в продължението. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Проспер Менди, а Димитър Костадинов реши да изпълни дузпата, като не успя да уцели вратата.