Кевин Де Бройне се завърна с гръм и трясък в Манчестър Сити след контузия, за да донесе драматична победа над Нюкасъл с 3:2 на "Сейнт Джемсис Парк".

Мачът от 21-ия кръг на Висшата лига се превърна в истинска класика, като "гражданите" направиха обрат от 1:2, за да победят с гол в самия край. Де Бройне имаше ключова роля, тъй като след влизането си като резерва вкара гол и направи асистенция.

Белгийският маестро не беше играл във Висшата лига от 11 август, когато се контузи в мач срещу Бърнли. При липсата на Ерлинг Холанд завръщането му се оказа фундаментално.

Сити имаше неприятни първи минути на мача, тъй като вратарят Едерсон се контузи и трябваше да бъде заменен от Стефан Ортега.

Нюкасъл играеше добре, но "гражданите" поведоха в 26-ата минута с фантастично попадение с пета на Бернардо Силва след асистенция на Кайл Уокър.

Нюкасъл отвърна и обърна с два гола за три минути, които може да се каже, че бяха идентични. И двата бяха след финтове срещу Уокър и удар в далечния ъгъл. Първо го направи Александър Исак в 35-ата минута, а после Антъни Гордън в 37-ата.

През втората част Сити категорично бе по-добрият отбор, но защитата на домакините и вратарят Мартин Дубравка направиха няколко ключови намеси.

Все пак в 74-ата минута, пет след влизането си, Де Бройне вкара с много техничен удар по земя в десния ъгъл на Дубравка за 2:2.

Последваха още пропуски, но в 91-ата минута белгиецът пусна великолепен пас зад защитата за младия Оскар Боб, който финтира и вкара първия си гол във Висшата лига.

Така Сити събра актив от 43 точки и е на второто място, на две зад лидера Ливърпул. Четвъртата поредна загуба за Нюкасъл остава тима на Еди Хау десети с 29 точки.