Дженоа се върна на победния път в Серия "А" след чакане от близо един месец, а трите точки бяха украсени от майсторско изпълнение на Матео Ретеги. "Грифоните" победиха вкъщи Удинезе с 2:0, за да вземат първия си успех от края на януари насам, като Ретеги напълно заслужено обра овациите, отбелязвайки първия гол за своя тим по феноменален начин.

ВИДЕО ОТ ИЗПЪЛНЕНИЕТО ВИЖТЕ ТУК >>>

Италианският национал вкара за 1:0 в 36-ата минута на "Луиджи Ферарис". Тогава защитник на гостите не успя да изчисти топката добре, тя полетя право към Ретеги, който без да се замисля особено много я прати в далечния ъгъл на вратата с акробатично изпълнение с гръб.

Вратарят на Удинезе нямаше шанс да спаси, след като кълбото тупна непосредствено преди гол линията и влезе в мрежата.

Четири минути по-късно Матия Бани окончателно приключи надеждите на гостуващия тим, реализирайки втория гол за Дженоа.

За роденият в Аржентина Ретеги това бе шести гол в в Серия "А" от началото на сезона. Бившият играч на Бока Хуниорс премина в Дженоа през миналото лято, след като преди това бе играл единствено в родната си страна.

Макар да е родом от Южна Америка, нападателят получи италиански паспорт миналата година и записа впечатляващ дебют за "адзурите" - реализирайки още в първия си мач за националния тим, който обаче бе загубен с 1:2 от Англия в Неапол миналата пролет.