Капитанът на Интер Лаутаро Мартинес бе голямата звезда в градския сблъсък с Милан. Аржентинецът вкара единственото попадение в Дерби дела Мадонина, а то бе с цената на три точки след 1:0 срещу актуалните шампиони на Италия, които вече са много, много далеч от върха на Серия "А" и по всичко личи, че е въпрос на време да се сбогуват с титлата чисто математически.

Световният шампион от Мондиал 2022 заби победния гол десет минути преди края на първото полувреме. Тогава бившият футболист на "росонерите" Хакан Чалханоолу центрира от корнер, а Лаутаро се разписа с глава - 1:0.

ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Милан губи четири поредни мача във всички турнири за първи път от 2017 година насам, когато треньор на отбора бе Винченцо Монтела.

Поглед към статистиката показва абсолютната доминация на Интер, а тя бе особено шокираща през първото полувреме, в което "нерадзурите" бяха отправили 9 удара срещу нито един за съперника.

Голът на Лаутаро го превръща във вторият най-резултатен играч на "нерадзурите" в дербито. Той вече има 7 гола срещу големия противник от Милано.

Интер е втори с 43 точки - 13 по-малко от лидера Наполи. Милан, който завърши мача без нито един удар в рамките на вратата на съперника, остава шести с 38.