Манчестър Юнайтед намери място в полуфиналите за Купата на Лигата след победа с 2:0 като гост на Евертън.

Решителни към чакания с най-голям интерес сблъсък от полуфиналите се оказаха последните минути, когато паднаха и двата гола.

По-важният от тях бе на Единсон Кавани, който в 88-ата минута с изключителен изстрел в далечния ъгъл на вратата изведе "червените дяволи" напред.

Няколко минути по-късно, в 96-ата, Антони Марсиал оформи крайният резултат. В тези мигове обаче целият тим на Евертън се бе хвърлил с всички сили в атака.

Като цяло Манчестър Юнайтед заслужи победата си, макар Оле Гунар Солскяр да направи 9 промени в състава. Все пак най-силните минути за "червените дяволи" бяха последните 20, когато в игра се появиха Антони Марсиал и Маркъс Рашфорд.

Така Юнайтед намери място сред най-борите 4 в турнира, където са още градският съперник Сити, отборът на Тотнъм, както и втородивизионният Брентфорд.

По-рано днес победа постигна и воденият от Жозе Моуриньо тим на Тотнъм, който се поизмъчи, но все пак сломи втородивизионния Стоук Сити с 3:1.

Гарет Бейл изведе "шпорите" напред, а през втората част Джордан Томпсън върна домакините в играта.

В последните 20 минути на мача обаче Бен Дейвис и Хари Кейн решиха всичко в полза на Тотнъм.