Ботев (Враца) постигна класически успех с 3:0 над Витоша (Бистрица) в първия плейофен мач за двата тима.

По този начин врачани дръпнаха с 9 точки пред днешния си противник и на практика убиха единствената интрига във втората осмица.

Отборът на Витоша едва ли ще успее да скъси пасива в оставащите 5 мача и ще играе в мачовете за оставане в елита, докато Ботев ще се бори за място в Лига Европа.

Врачани имаха тотално превъзходство през целия мач, докато отборът на Витоша трудно организираше атаки и отправи едва един удар за всичките 90 минути.

Резултатът бе открит в края на първото полувреме, когато Валери Домовчийски получи подаване около точката за изпълнение на дузпа и макар да отправи слаб удар, топката успя да влезе във вратата.

Интригата бе убита в началото на втората част, когато Румен Гьонов засече центриране в собствената си врата и резултатът стана 2:0 за Ботев.

Крайният резултат оформи Петър Атанасов с чудесно изпълнение от пряк свободен удар.