Ливърпул върна доброто си настроение в битката за титлата във Висшата лига след важна победа с 3:1 при гостуването си на Фулъм в 34-ия кръг.

Мениджърът Юрген Клоп реши да извади от титулярния състав някои играчи, от които беше разочарован в предишните мачове, а именно Мохамед Салах, Дарвин Нунес, Алексис МакАлистър и Дарвин Нунес.

Вместо тях в предни позиции действаха Куоди Гакпо, Диого Жота и Луис Диас, а това даде резултат.

Мърсисайдци поведоха с прекрасен гол от пряк свободен удар на завърналия се наскоро след контузия Трент Александър Арнолд в 32-ата минута.

В края на полувремето обаче Фулъм изравни чрез Тимоти Кастан, който бе точен след разбъркване в наказателното поле.

В 53-ата минута Ливърпул си върна аванса чрез Райън Гравенберх. Нидерландецът вкара с техничен удар от дъгата на наказателното за 2:1.

Мърсисайдци си решиха мача в 72-ата минута, когато Диого Жота проби през центъра и реализира с диагонален удар по земя.

Така отборът на Клоп събра 74 точки, колкото има и лидерът Арсенал. Манчестър Сити е трети със 73, но и мач по-малко. Фулъм регистрира трета загуба в последните четири мача и е 12-и с 42 точки.